بهترین شیوه طراحی سایت بیمارستان

101

در دنیای امروز، بیمارستان ها و مراکز درمانی بخشی اساسی از جامعه هستند. این مراکز به عنوان محل ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای جامعه و نیز به عنوان مرجع اطلاعات پزشکی برای بیماران و خانواده های آنان عمل می کنند. با توجه به اینکه اکثر بیماران و خانواده های آنان از طریق اینترنت به دنبال اطلاعات پزشکی هستند، طراحی سایت بیمارستان از مهم ترین عوامل جذب بیماران بالقوه ای است که در اینترنت به دنبال نحوه درمان بیماری و بهترین پزشک و مرکز درمانی جهت مراجعه هستند. در این مطلب دکتر وب در مورد بهترین شیوه طراحی سایت بیمارستان توضیحاتی ارائه می‌کنیم.انواع اطلاعات در طراحی سایت بیمارستان


هر سایت ممکن است امکانات و صفحات متفاوتی داشته باشد. در طراحی سایت بیمارستان لازم است موارد زیر به راحتی در دسترس مراجعه کنندگان قرار گیرد:


•  اطلاعات تماس: درج اطلاعات تماس کلی بیمارستان کافی نیست. شماره تلفن‌های داخلی و یا مستقیم پاراکلینیک‌ها، بخش‌ها، پذیرش، حسابداری و ترخیص، مدارک پزشکی و... جزو مواردی است که بیماران نیاز دارند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.


•  معرفی کامل خدمات و سرویس‌های درمانی: طراحی سایت بیمارستان باید به گونه ای باشد که بتواند به راحتی به اطلاعات درباره سرویس های درمانی مورد نیاز دسترسی پیدا کرد. به عنوان مثال، باید بتوان به راحتی به اطلاعات درباره سرویس های مرتبط با جراحی، رادیولوژی، تشخیص پزشکی و غیره دسترسی پیدا کرد.


•  معرفی پزشکان: طراحی سایت بیمارستان باید به گونه ای باشد که بتواند به راحتی به اطلاعات درباره پزشکان پیدا کرد. به عنوان مثال، باید بتوان به راحتی به اطلاعات درباره تخصص پزشکان، تجربه کاری، سابقه تحصیلی و غیره دسترسی پیدا کرد.


•  راهنمای مراجعین: در طراحی سایت بیمارستان حتما صفحه‌ای را به درج اطلاعات کاملی برای افرادی که تاکنون به مرکز درمانی شما مراجعه نکردند اختصاص دهید. ساعات ملاقات، بیمه‌های طرف قرارداد، راهنمای طبقات، راهنمای پوشش کارکنان و... اطلاعاتی هستند که باید در این راهنما درج شوند.


•  مباحث آموزش به بیمار: صفحه وبلاگ بیمارستان می‌تواند به شما کمک کند تا با درج مطالب پزشکی رتبه سایت خود را در نتایج جستجوی گوگل بالا ببرید. به این ترتیب می‌توانید بیماران بالقوه موجود در اینترنت را به سمت سایت جذب نموده و در صورتی که طراحی سایت بیمارستان به خوبی انجام شده باشد، احتمال اعتمادسازی و ترغیب آنان به مراجعه حضوری جهت استفاده از خدمات بیمارستان افزایش می‌یابد.


•  نوبت دهی اینترنتی: افزودن این بخش به سایت باعث افزایش رضایتمندی بیماران می‌شود. چراکه مانع اتلاف وقت بیماران جهت برقراری تماس تلفنی برای رزرو نوبت می‌شود. لازم است به این نکته توجه فرمایید که همیشه تعداد نوبت تلفنی برای افرادی که به اینترنت دسترسی ندارند در نظر بگیرید.


•  سایر خدمات آنلاین: دسترسی به جواب آزمایشات به صورت آنلاین یکی از خدماتی است که باید در طراحی سایت بیمارستان جهت افزایش رضایتمندی مراجعین آزمایشگاه مورد توجه قرار گیرد. همچنین درج فیش حقوقی پرسنل بیمارستان نیز یکی دیگر از خدمات آنلاین است که می‌توانید در سایت ارائه نمایید.


بهترین نوع طراحی سایت بیمارستان


با توسعه اینترنت افرادی که ممکن است سطح سواد بالایی نداشته باشند به اینترنت دسترسی دارند. بنابراین لازم است در طراحی سایت بیمارستان به اصول طراحی رابط کاربری توجه شود. منظور ما از طراحی اصولی رابط کاربری سادگی در عین جذابیت است. طراحی سایت بیمارستان با وردپرس انجام شده باشد و یا کدنویسی اختصاصی، تفاوتی در اصول طراحی رابط کاربری وجود ندارد.


طراحی سایت بیمارستان باید به گونه ای انجام شود که:


•  در تمامی دستگاه‌ها به درستی نمایش داده شود یعنی اصطلاحات ریسپانسیو باشد. امروزه بیشتر افراد با تلفن همراه خود برای وب گردی استفاده می‌کنند. پس لازم است سایت شما برای کلیه دستگاه‌ها به خصوص تلفن همراه ریسپانسیو باشد. همچنین می‌توانید قابلیت هایی را برای ورژن تلفن همراه سایت اضافه کنید. قابلیت تماس مستقیم یکی از این امکانات است.


•  به راحتی قابل استفاده باشد. یعنی تمامی افراد با کمترین میزان سواد باید بتوانند به راحتی به بخش‌های مختلف سایت دسترسی یابند. چینش آن نباید افراد را سردرگم کند. افراد باید در کمترین مدت زمان ممکن بتوانند بخش مورد نظر خود را در سایت بیابند.


•  از پالت رنگ مناسب استفاده شود. هارمونی رنگ‌ها و قرارگیری صحیح رنگ ها در سایت باعث افزایش جذابیت بصری می‌شود. در مقابل استفاده از رنگ هایی که باعث خستگی و ناراحتی چشم می‌شود، احتمال خروج مراجعین از سایت را افزایش می‌دهد.


 

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب